Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

I arrestuar dhe dëbuar, shqiptari s’heq “dorë” nga Londra, vihet në pranga për herë të tretë (FOTO-EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 39-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Britanisë, pasi akuzohet për vepra të ndryshme penale.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë Hazir Lale, i cili ka qenë edhe më parë disa herë i arrestuar dhe u dënuar.

Ai ka qenë arrestuar në 2016, pasi drejtonte mjetin pa dokumentacion dhe akuzohej për falsifikimin e disa dokumenteve.

Ai u arrestua sërish në Mbretërinë e Bashkuar në shtator 2019 për vepra të krimit të organizuar të imigracionit të kryera në Belgjikë.

Më vonë ai u urdhërua të ekstradohej dhe të kthehej në Belgjikë në vitin 2020, ku u dënua për trafikim njerëzor dhe pjesëmarrje në një organizatë kriminale.

Ai u ekstradua a në Shqipëri në gusht 2020, por arriti të dalë sërish nga Shqipëria dhe të shkonte në Britani. Prej disa muajsh policia ishte në kërkim të tij.

Hazir Lalaa
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img