Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

I akuzuar për vrasjen e studentes greke, i riu shqiptar flet nga qelia (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Thyen heshtjen nga qelia i riu shqiptar, Aleksandër Luca, i akuzuar për vrasjen e studentes greke Eleni Topaludhi në Rodos.

Mediat greke raportojnë se pas një kohe të gjatë më në fund shqiptari i akuzuar për vrasjen makabre ka folur.

19-vjeçari foli ekskluzivisht në agjencinë e lajmeve Star. Ai është pyetur lidhur me deshminë që ka dhëne shoku i tij grek, 21 vjeçari Manolis Koukouras me te cilin ishin natën e ngjarjes.

Greku ka thënë se 19-vjeçari është fajtor i vetëm, ndërkohe qe ai vete nuk ka marrë pjese në krim. Për 19-vjeçarin duket se ky ishte një lajm i papritur, ndërsa u pergjigj: “Unë nuk e di dhe mua nuk më intereson se çfarë thotë greku. Unë kam një avokat”.

Greku dhe shqiptari nuk kanë kontaktin më të vogël në burg. Ekspertiza psikiatrike e porositur nga hetuesi i Rodosit ka përfunduar dhe fsheh surpriza për të dy të pandehurit.

.

Më shumë
spot_img
spot_img