Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

I akuzuar për vrasjen e shqiptares Nevila Pjetrit dhe trasgjinores, arratiset autori nga burgu i sigurisë së lartë në Itali, policia…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Daniele Bedini  i cili akuzohet për vrasjen e shqiptares Nevila Pjetri në Itali si dhe një trasgjinorje ka tentuar të arratiset nga burgu.

Bëhet me dije se autori i akuzuar për dy vrasje ka arritur dje rreth orën 12.40 të arratist nga burgu i La Spezias.

Ka qenë gardiani i burgut ai që ka vënë re se Bedini ishte arratisur nga burgu i sigurisë së lartë. Kërkimet kanë nisur menjëherë, e gjithë policia është vënë në alarm. Karabinierët me rroba civile dhe me uniformë mbërritën në stacionin e trenit rreth orës 14.20 dhe filluan të kontrollonin të gjithë pasagjerët, derisa mbërritën te 32-vjeçari dhe i vendosën prangat.

Nuk dihet nëse autori me trenin do ikte në shtëpi, apo do të arratisej në Francë. Bedini u arrestua më 7 qershor të ktij viti për shkak se ishte i dyshuar për vrasjen e Nevila Pjetrit e ndodhur më 5 qershor gjithashtu dhe i akuzuar dhe për vrasjen e parukierit trans 43-vjeçar me origjinë nga Ceparana.

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img