Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

I akuzuar për vrasjen e 19 vjeçarit grek, dëshmon në Prokurori Roxhers Demirazi: Thjesht ndoqa disa njerëz, nuk godita askënd

spot_img

Lajme të ngjashëm

Roxhers Demirazi, i riu shqiptar që akuzohet për vrasjen e 19 vjeçarit grek Alkis Kampanos në Selanik, ka dëshmuar ditën e sotme në Prokurori.

Ai ëhstë shprehur se nuk ka pasur ansjë send me vete dhe nuk ka goditur askënd, por thjesht ka ndjekur një grup njerëzish. “Isha në makinë, në sediljen pas pasagjerit. Nuk kam marrë asnjë send me vete, nuk kam arritur të godas askënd. Unë thjesht ndoqa disa njerëz”, mësohet të jetë shprehur ai.

20 vjeçari u dorëzua ditën e djeshme në Komisariatin e Korçës, disa ditë pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet greke. Të pandehur për vrasjen e 19 vjeçarit grek janë edhe 4 persona të tjerë, për të cilët është caktuar masa e paraburgimit.

Më shumë


spot_img
spot_img