Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
32 %
2.6kmh
0 %
Die
2 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

I akuzuar për ngacmim seksual, mbyllen hetimet për ish-guvernatorin e New Yorkut, nuk u gjetën prova

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prokuroria e New Jorkut ka njoftuar se janë mbyllur hetimet për mungesë provash ndaj ish-guvernatorit Andrew Cuomo, i akuzuar për ngacmim seksual. Ai dha dorëheqjen nga detyra në muajin gusht për shkak të akuzave të ngritura ndaj tij.

Hetimi ndaj zyrtarit Cuomo filloi pas një ankese të paraqitur nga Brittany Commisso, ish-asistentja e Cuomo-s, e cila e akuzoi atë se i prekte pjesët intime, teksa ishin vetëm në zyrë. Nëse ai do shpallej fajtor nga gjykata do të dënohej me 12 muaj burg. 

Vitin e kaluar, Cuomo u akuzua për sjellje të keqe seksuale nga disa gra. Ai ka mohuar të ketë prekur dikë në mënyrë të papërshtatshme dhe ka refuzuar thirrjet e shokëve demokratë për të dhënë dorëheqjen.

Sipas prokurorit, David Soares provat që i ishin vënë në dispozicion, nuk vërtetonin element të mjaftueshëm për të nisur një veprim penal ndaj ish-guvernatorit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img