Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

I akuzuar për fshehje pasurie, Gjykata Speciale përfundon hetimet për ish-kryeprokurorin shqiptar Adriatik Llalla

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) mbyll hetimet për ish-kryeprokurorin shqiptar Adriatik Llalla, i akuzuar për fshehje pasurie. Pas 5 seancash, GJKKO ka mbyllur hetimet për Llallën.

Vendimi për ish-kryeprokuorin do të hepet në datë 20 maj 2021, ndërsa burimet bëjnë me dije se Gjykata e Posaçme nuk pritet të ndryshojë vendimin e SPAK, që e dënoi Adriatik Llallën me 2 vite burg dhe 5 vite përjashtim nga shërbimet publike.

Ai akuzohet për fshehje pasurie në tre episode, ndërsa SPAK më herët i ka sekuestruar disa pasuri.

Më herët me urdhër të SPAK, Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur në sekuestro pasuritë e Adriatik Llallës, si më poshtë:

– Apartament banimi, me sipërfaqe 67.2 m², ndodhur në Durrës;

– Tokë arë, me sipërfaqe 4.500 m², ndodhur në Tiranë;

– Tokë arë, me sipërfaqe 12.300 m², ndodhur në Tiranë;

– Tokë arë, me sipërfaqe 3000 m², ndodhur në Tiranë;

– Tokë arë, me sipërfaqe 2250 m², ndodhur në Tiranë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img