Tirana
scattered clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
40 %
Mër
16 °
Enj
16 °
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
15 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

I akuzuar nga SPAK për korrupsion, shkatërrohet gjatë natës makina e ish-juristit të ASHK në Sarandë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Makina e ish-juristit të Kadastrës në qytetin e Sarandës është vandalizuar gjatë natës nga persona të paidentifikuar.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.4 të qytetit bregdetar, ku makina tip “Mercedes Benz” e Laert Pashajt ishte e parkuar pranë banesës. Mjetit i janë çarë gomat, i janë thyer xhamat si dhe është lyer me sprajt.

Pashaj është i akuzuar nga SPAK për “korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” pasi dyshohet se ka kërkuar 4 mijë euro për t’i dhënë hipotekën një hoteli në Sarandë.

Më shumë
spot_img
spot_img