Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

I 23-ti në listën e Tiranës, Murrizi i bën ftesë në Kuvend Fatmir Xhafës: Të ftoj të bashkohesh me mua për të përzënë të gjithë atë herëzin e pështirë…(E PLOTË)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Myslim Murrizi në kuvend me tone të larta ka bërë ironi në lidhje me disa deputetë që kanë ikur në PS-PD dhe LSI.

Ai është shprehur se të gjithë janë bashkë dhe bëjnë sherre “artificiale”.

Ndër të tjera Murrizi i ka bërë ftesë Fatmir Xhafës që të bëhet bashkë me të për betejën ligjore në Gjykatën Kushtetuese për të hapur listat.

“Shoh te listat e PS-së, përveç Lefter Kokës që kishte deklaruar se do ishte, ftuar Nasipin, kandidatë 10 kandidatë që i quajtët kundërshtarë, kur shoh që Roshi, Musai, Sheju, Mondi, Klajdi, Aurora janë në listët e juaja. Mos i gënjeni shqiptarët sikur ziheni, mos fusni në sherr militantë të partisë, Zoti Gjoni u thashë shqiptarëve vendosini kryqin, por kryqin e duan për votë, por të shkojnë në kutitë e votimit, një tufë e ndarë në tre banda, sherre artificiale për të grabitur shqiptarët, janë komshinj, komshi në Lalz, në Palasë, halet e maceve i kanë së bashku.

Zotin Xhafën e pashë dje në një dalje publike me fanellën e Michael Jordan, ke kontribute në PS, sa ta marrin vesh shqiptarët kush është Michael, kam frikë se do votojnë Majkon.

Të ftoj të bashkohesh me Mulsim Murrizin, për t’ia prishur numrat e fanellave që shqiptarët ta kenë 100% listën e hapur, GJK e ka pranuar kërkesën tonë, të ftoj që t’i bashkohesh me të drejtë për të përzënë të gjithë ata herëzin e pështirë të Damian Bylykbashit”, tha Murrizi.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img