Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Hyjnë sot në fuqi masat e reja anti-COVID, ulet orari i kufizimit të lëvizjes, kufizime edhe për baret dhe restorantet

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7fbf679e4aff03566a7e57723a4fc5be

Sot më 24 dhjetor hyjnë në fuqi masat e reja anti-Covid të vendosura nga Komiteti Teknik i Ekspertëve.

Autoritetet shëndetësore kanë vendosur kufizimin e orarit të lëvizjes prej orës 20:30 – 06:00 duke filluar nga sot deri më 4 janar. Këto vendime janë marrë si masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Masat e reja:

Ora policore duke nisur nga data 24 dhjetor, do të nisë në orën 20:30 deri në orën 6:00 të mëngjesit, deri në datën 4 janar.

Kufizimi i aktivitetit të bareve, restoranteve, fastfood në orën 20:30-06:00 nga data 24 dhjetor deri me 4 janar, nga data 5 janar do rikthehet kufizimi ne orën 22:0-06:00

Pezullon fluturimet nga Britania e Madhe pas shfaqjes së një varianti të ri të koronavirusit në këtë vend.

Do të karantinohen për 14 ditë nga data 22 dhjetor deri në 6 janar të gjithë udhëtarët që kthehen nga Britania përmes rrugëve të tjera, apo shteteve që kanë fluturimet e hapura me Britaninë.

Gjithashtu nga sot mbyllen dhe shkollat 9-vjeçare dhe gjimnazet për pushimet e dimrit dhe do të rihapen më 11 janar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img