Tirana
clear sky
-6.5 ° C
-6.5 °
-6.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Mër
6 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
11 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Hyjnë në qarkullim monedhat e para me imazhin e Mbretit Charles III

spot_img

Lajme të ngjashëm

Miliona monedha 50p që mbajnë imazhin e Mbretit Charles III do të hyjnë në qarkullim nga e enjtja përmes zyrave postare në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Ato janë monedhat e para të prodhuara në masë të cilat mbajnë imazhin e Mbretit të ri dhe do t’u jepen klientëve me këmbim.

Tashmë rreth 4.9 milionë prej monedhave të reja po shpërndahen në zyrat postare, rreth gjysma e numrit të përgjithshëm të caktuar për qarkullim. Ndërsa monedhat që mbajnë imazhin e mbretëreshës së ndjerë, Elizabeth II do të pranohen ende në dyqane.

Më shumë


spot_img

spot_img