Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Hungaria merr vendimin, heq të gjitha masat anti-Covid me Shqipërinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Hungaria ka hequr të gjitha masat kufizuese anti-covid për hyrjet në vendin e tyre.

Qytetarëve shqiptarë nuk kanë më nevojë që të paraqesin certifikatë vaksinimi apo test PCR. Tashmë të gjithë do të lejohen të hyjnë pa kufizime në Hungari,  për sa kohë që disponojnë dokumente të tjera të vlefshme udhëtimi.

“Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Hungaria ka hequr të gjitha masat kufizuese anti-covid për hyrjet në vend. Qytetarëve shqiptarë nuk do t’iu kërkohet më të paraqesin një certifikatë vaksinimi ose shërimi, si dhe janë gjithashtu të përjashtuar nga kërkesa për të paraqitur një rezultat negativ të testit PCR para hyrjes.

Kjo do të thotë se tashmë të gjithë do të lejohen të hyjnë pa kufizime në Hungari, për sa kohë që disponojnë dokumente të tjera të vlefshme udhëtimi, si një pasaportë, ose një vizë për ata që nuk mund të hyjnë në vend pa viza.Për më të detajuar për të gjitha udhëtimet jashtë vendit, vizitoni linkun e MEPJ”, shkruhet në njoftimin e ministrisë.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img