Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Hungaria fajëson Brukselin: Politikat tuaja për ndryshimin e klimës po ndikojnë në rritjen e çmimit të gazit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Hungarisë Viktor Orhan ka fajësuar BE në lidhje me rritjen e çmimit të gazit.

Ai është shprehur se çmimi i gazit është rritur për shkak të politikave të BE që synojnë trajtimet e ndryshme klimatike.

“Faturat e energjisë janë rritur për klientët në të gjithë Evropën për shkak të vendimeve të këqija të marra nga burokratët në Bruksel, të cilët po luftojnë për ekologjinë duke rritur vazhdimisht çmimin e energjisë së prodhuar nga qymyri dhe gazi” tha Orban në një intervistë.

“Këto vendime duhet të tërhiqen … aktualisht çmimet e gazit janë aty ku duhet të ishin në 2035. Brukseli nuk është zgjidhja sot, ata janë problem. Polakët, çekët dhe ne hungarezët kërkojnë që rregullat të tërhiqen” shtoi ai ndër të tjera.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img