Humbje e madhe për mjekësinë shqiptare, ndërron jetë DOKTORI i njohur

Publikuar tek: aktualitet, më 10:22 07-04-2018 Humbje e madhe për mjekësinë shqiptare, ndërron jetë DOKTORI i njohur

Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, Nasi Bozheku. Lajmi i hidhur është konfirmuar nga e bija e mjekut, Enida Bozheku.

“Me dhimbjen pafund, lotet pa mbarim, shpirtin copë, dashuria ime më e madhe, jeta ime, shpirti im Prof. Dr. Nasi Bozheku, sot në orët e para të mengjesit nderroj jete. Me vullnet të tij do e nxjerrim nga shtepia - si amanet i fundit! 
Për varrimin do të njoftoj pak më vone. 
Qofsh i parajses o Ba. Te dua shumë!”, shkruan ajo plot dhimbje.

Mjeku do të përcillet për në banesën e fundit, nesër në orën 11:00.

Kush ishte Nasi Bozheku: 

Nasi Bozheku ishte një nga mjekët neurolog më në zë, i cili i shërbeu për vite me radhë mjekësisë shqiptare.

Prof.Dr Nasi Bozheku u diplumua në vitin 1967 në fakultetin e Mjekësië në Tiranë. Ndërsa u specializua  në Paris dhe Bukuresht në fushën e Neuro- Psikiatrisë.

Mjeku ishte specialist për sëmundjet si: Dhimbjet e kokës, migrena dhe llojet e saj, dhimjet e kokës pas traumave cerebrale, stresi nga shkaqe të ndryshme, neurozat  anksioze, fobike, ideoopsesive e tjera, depresioni neurotik), hernia diskale lumbosakrale, herne diskale cerfikale, dhimbjet e mesit etj. 

Postimi i së bijës: 

nasi.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarje e rëndë në TIRANË, merr pistoletën me 6 fishekë dhe kanos vëllain, policia ndërhyn në momentet e fundit (EMRI- DETAJE)
JO “shaka” me vettingun e pasurinë e zyrtarëve të lartë, ja çfarë kanë bërë ndërkombëtarët në Shqipëri »
Article Logic
Execution time: 0.0042920112609863
array(1) { ["section"]=> string(75) "humbje-e-madhe-per-mjekesine-shqiptare-nderron-jete-doktori-i-njohur-116013" }