Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Humbje e madhe! I prekur nga koronavirusi, ndërron jetë kantautori Kujtim Prodani

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4e434f7e3a508699a38de1163f62d1ba

Një tjetër humbje e madhe për artin shqiptar, ndahet nga jeta në moshën 57-vjeçare muzikanti i mirënjohur Kujtim Prodani.

Kujtim Prodani, djali i artistëve të mirënjohur Anita Take dhe Agim Prodani, ishte infektuar nga koronavirusi, dhe prej disa javësh kurohej në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Fatkeqësisht ai nuk ka mundur ta fitojë betejën me virusin.

Vitin që lamë pas, ishte vetë Prodani, i cili përmes një fotografie të publikuar në rrjetet sociale, njoftonte se ishte prekur nga Covid-19. ‘Sa miq e sa të afërm na more; o flamë e keqe.” – shkruante Prodani.

Prodani është kantautor i dhjetra këngëve të muzikës së lehtë shqiptare, e për vite me radhë ai ka qenë pjesë e skenave të festivaleve të shumta.

“I Am From Tirana”, “Ju Te Dashurat E Mia”, “Kjo Është Jeta”, “Ti Ishe Kryeveper”, “Floket S’me Jane Zbardhur Nga Mosha”, janë vetrëm disa nga dhjetra këngët melodioze që Prodani i ka interpretuar mjeshtërisht me zërin e tij karakteristik.

Të afërm e miq të shumtë janë shprehur të tronditur nga kjo humbje e papritur.

xcfgxfgderhrhjrh.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img