Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Humbin jetën tragjikisht 14 persona, orteku i dëborës bie mbi minierën e arit në Afganistan

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

875d3dce59031c286a387af7fbf8443f

Të paktën 14 njerëz humbën jetën nga një ortek që ra në verilindje të Afganistanit dhe katër të tjerë u plagosën.

Viktimat ishin duke punuar në një minierë ari, kur një ortek dëbore ra në shpatet e njërit prej maleve që mbulonin provincën Badakhsán, një zonë e kontrolluar nga Talibanët në verilindje të vendit, sipas një zëdhënësi të qeverisë provinciale.

Forcat e sigurisë dhe zyrtarët qeveritarë nuk ishin në gjendje të udhëtonin në vendin e rrëzimit, tha zëdhënësi, duke shtuar se guvernatori i provincës gjithsesi do të mbështeste familjet e viktimave.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img