Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
42 %
4.6kmh
0 %
Sht
31 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Humbin jetën 4 qytetarë nga Covid në Kosovë, shërohen mbi 2 mijë pacientë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësië së Kosovës Ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit. Nga 4.132 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 717 qytetarë dhe kanë humbur jetën 4 pacientë. Janë shëruar 2.370 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 201.015 që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

albsig

spring

10 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.355 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë

1.797.661 doza të vaksinës.

Deri më sot 809.613 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 91.372 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 4.132 testime, 717 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 4 raste i vdekjes.

Sot janë shëruar 2.370 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 201.015.

Në total numri i rasteve aktive është 16.849.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img