Humbi në shkretëtirë, gjendet mrekullisht gjallë 5-vjeçari (Si ia doli të mbijetojë)

Publikuar tek: bota, më 10:40 20-03-2019 Humbi në shkretëtirë, gjendet mrekullisht gjallë 5-vjeçari (Si ia doli të mbijetojë)

Një djalosh 5-vjeçar humbi në shkretëtirë gjatë një eskursioni me familjen e tij dhe pas 27 orësh ai u gjet gjallë.

 

Ekipi i shpëtimit nga San Juan raportoi se vogëlushi u gjet gjallë por nga mungesa e tepërt e ujit ai u shtrua në spital që të rikuperohet.

‘’Naten fjeta te një gur që gjeta ndërsa gjeta edhe ca barishte për të ngrënë. Ujë nuk gjeta dot dhe kjo ishte më e veshtira’’ tha voëelushi për gazetën vendase Clarin kur u zgjua.

Shpëtimi i tij konsiderohet si një mrekulli pasi shkretëtira është 600 km e gjatë dhe shumë kafshë puma përbëjnë rrezik në zonë. Vogëlushi do i bashkohet se shpejti familjes së tij pasi ‘aventura’ mori fund.

49669474_1912565442183510_7867579190835412992_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Breshëri sa një kokërr vezë dëmton qytetin, thyen xhamat e shtëpive dhe prish të mbjellat (VIDEO)
Ndahet nga jeta mbreti i muzikës REP »
Article Logic
Execution time: 0.011735916137695
array(1) { ["section"]=> string(88) "humbi-ne-shkretetire-gjendet-mrekullisht-gjalle-5-vjecari-si-ia-doli-te-mbijetoje-157156" }