Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Humbi jetën nga tërmeti, CNN: Kristi ishte nusja e ardhshme e djalit të Edi Ramës

spot_img

Lajme të ngjashëm

84815ad508705bdd9d3f53ab79aa2736

Mes viktimave të tërmetit të 26 Nëntorit në Durrës ishte edhe studentja e mjekësisë, 25-vjeçarja Kristi Reçi.

Djali i kryeministrit Edi Rama, Gregu reagoi atë ditë duke treguar se kishte humbur një njeri të dashur në tragjedinë që gjunjëzoi qytetin bregdetar.

Por CNN ndërkombëtar tashmë konfirmon se e Kristi ishte e dashura e djalit të kryeministrit prej disa vitesh, dhe planifikonin që të fejoheshin.

“Nusja e ardhshme e djalit të kryeministrit shqiptar Edi Rama ishte mes dhjetëra personave të vrarë kur një tërmet goditi vendin të martën, konfirmon zyra e Ramës”, kështu shkruan CNN në një artikull për tragjedinë nga tërmeti.

“Kristi Reçi, e fejuara e djalit të kryeministrit shqiptar Gregor Rama, vdiq në tërmet me prindërit dhe vëllain e saj. Gregor Rama kishte postuar më herët në Instagram një Instastory, në të cilën shkruante se ‘mes shumë viktimave të kësaj tragjedie është edhe njeriu im i afërt, së bashku me vëllain e saj, nënën dhe babain’”, shkruan më tej CNN.

dfgerhe5h4hfgh.jpg

frthrjr6tjr5jhyjbgjk.jpg

dfghedhe345hydfgh.jpg

rgedrhghdh4h.jpg

Më shumë

spot_img