Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Humbi jetën nga Covid-19, Rama mesazh ngushëllimi për aktorin Gulielm Radoja: Lamtumirë i dashur mik

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për humbjen e aktorit të madh Gulielm Radoja.

“Lamtumirë i dashur mik”, shkruan Rama krah fotos së aktorit.

Kujtojmë që aktori humbi jetën nga Covid-19, ai prej disa ditësh ishte i intubuar në spitalin “Shefqet Ndroqi” dhe nuk arriti ta fitonte këtë betejë, duke u ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm.

Më shumë se një muaj aktori qëndroi në spitalin e Durrësit dhe më pas u transferua tek spitali “Shefqet Ndroqi” në Tiranë.

Pak javë më parë, djali i tij, Redi Radoja, tha se gjendja e artistit ishte rënduar pasi i janë prekur mushkëritë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img