Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Humbi jetën nga Covid-19, fjalët e ndjera të doktorit Arben Dhima për kolegun: Zemra e Gerit pushoi së rrahuri, do na marrë malli shumë për ty

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

130d735dfc4d47ad2a78fcec5c41b4ac

Doktori Arben Dhima shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen e parakoshme nga jeta të mjekut të njohur endokrinolog Gerond Husi.

Pas disa ditësh betejë me virusin në Stamboll, Husi është ndarë nga jeta sot në moshën 50 vjeçare.

Mjeku Dhima shkruan se bota mjekësore ka humbur sot një njeri fisknik. Ai shkruan se është i pikulluar nga dhimbja dhe se doktor Gerondi do tju mungojë shumë të gjithëve.

“Bota mjekesore sot humbi fisnikerine, xhentilesen dhe dhimshurine e nje humanisti te madh Kjo eshte nje dite plot dhimbje.Zemra e Geri pushoi se rrahuri , por nje zemer qe ka prekur kaq shume jete do te vazhdoje te jetoje tek ata qe e donin.

Buzeqeshja jote ishte forca  e jote me e madhe dhe veshtrimi yt siguria jone.Do na marre malli  shume per ty ! Jam i derrmuar dhe fjalet me mungojne nga kjo dhimbje e pafund dhe e pa drejte , ku gjithçka duket e erret dhe e pashpjegueshme .Jeta na vë pêrhere  perpara provash te vështira . Lamtumire miku im !Do të jesh perhere në mendimet e mia,” shkruan mjeku Dhima për kolegun e tij.

Më shumë

spot_img
spot_img