Tirana
scattered clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
40 %
Hën
7 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Humbi betejën me sëmundjen e rëndë, ndërron jetë aktori i njohur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2d78a8616573d70cd623dd95eca63f1e

Aktori i njohur i serialit “Seinfeld”, Richard Herd, ka ndërruar jetë ditën e djeshme nga kanceri.

Lajmin të ditur e ka bërë të ditur bashkëshortja e tij Patricia Crowder Herd për “The Hollywood Reporter”.

Richard Herd ishte i njohur në botën e filmave fantastik-shkencorë, si dhe ka luajtur në tri projekte të ndryshme, “Star Trek”.

Ai ka qenë pjesë e disa projekteve filmike, ku ka luajtur krahas yjeve, Robert Redford dhe Dustin Hoffman, në filmin e vitit 1976 “All the President’s Men’, dhe tri vjet më vonë ai e ndau ekranin e madh me aktorët, Jane Fonda, Jack Lemmon dhe Michael Douglas, në trilerin “The China Syndrome”.

Roli i tij i fundit ishte në filmin e vitit 2019, “The Silent Natural”, i cili e rrëfente historinë e lojtarit të njohur të bejsbollit, William Hoy, si dhe erdhi një vit pasi Herd luajti në filmin e regjisorit ikonik Clint Eastëood, “The Mule”, pjesë e së cilit ishte edhe aktori, Bradley Cooper.

Ndër serialet e njohura televizive në të cilat aktori mori pjesë me role të vogla janë: “Desperate Housewives”, “Rizzoli & Isles”, “Shameless” dhe “Haëaii Five-0”.

richard-herd-seinfeld-1.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img