Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Humbi betejën me Covid-19, familjarë e miq bëhen bashkë në përkujtimoren për Marko Bellon (FOTO)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

408089ed899c88ee85c85571c78a8669

Pak ditë më parë, politika shqiptare mori një lajm të trishtë.  

Ish ministri i Jashtëm, Marko Bello humbi betejën me Covid-19, duke mos i shpëtuar komplikacioneve që i shkaktoi virusi.

E në nder të veprës dhe jetës së Bellos, familjarë, miq dhe politikanë të njohur të vendit tonë kanë zhvilluar një takim përkujtimor.

Në këtë përkujtimore morën pjesë bashkëshortja e ish-ministrit Silvana, dhe fëmijët, Nensi dhe djali Marsidi, që foli në emër të familjes.

Në përkujtimore morën pjesë politikanë të spektrit të majtë dhe të djathtë, duke bërë bashkë personalitete të rëndësishme të politikës shqiptare.

Deklarata e familjarëve, miqve dhe kolegëve të ish-ministrit Marko Bello:

Në kujtim dhe respekt të mikut tonë MARKO BELLO

Deputetë dhe ish deputetë të Kuvendit, ministra dhe ish ministra, anëtarë të Grupit të Lutjeve, dhe kolegë nga gjithë spektri politik shqiptar, u mblodhën në një mëngjes përkujtimor, për ish Ministrin dhe deputetin Marko Bello, i cili humbi jetën pak kohë më parë nga CoViD-19.

Në këtë takim morën pjesë dhe bashkëshortja Silvana dhe fëmijët, Nensi dhe djali Marsidi, i cili foli në emër të familjes.

Të gjithë pjesëmarrësit vlerësuan Markon, si një politikan serioz dhe njerëzor, i cili diti të ndërtojë ura komunikimi, ndërmjet pozitës dhe opozitës, për Integrimin Europian të Shqipërisë, si Ministër i Integrimit Europian.

Takimin e përshëndetën miq të Mëngjesit të Lutjeve nga SHBA, Anglia dhe rajoni.

1- Fatmir Mediu

2- Besnik Mustafaj

3-Namik Dokle

4-Arta Dade

5-Pandeli Majko

6-Elona Gjebrea

7-Blerina Gjylameti

8-Damjan Gjiknuri

9-Ridvan Bode

10-Agron Duka

11-Ndre Legisi

12-Kastriot Islami

13-Gazmend Bizhga

14-Paskal Milo

15-Albert Caci

16-Arjan Starova

17-Mimoza Hafizi

18-Sherefedin Shehu

19-Silva Bello

20-Arben Malaj

21-Gerti Bogdani

22-Vali Leskaj

23-Ilirjan Celibashi

24-Arjan Madhi

25-Neritan Alibali

Si dhe kolege të tjerë.

marko-bello.JPG

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img