Tirana
scattered clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
77 %
1kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
30 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Humbi betejën me Covid-19, ambasadorja e SHBA mesazh për Gjeneral Ndriçim Sallakun: Jam e tronditur, iku shumë shpejt!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f6a60c187d5cb5a57885135a87994907

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Gjeneral Ndriçim Sallakut, i cili nuk e fitoi dot betejën me Covid-19.

Kim shkruan se ndihet e tronditur dhe e trishtuar nga ikja e Sallakut, për të cilin thekson se ka qenë nder që e ka njohur.

“Jam thellësisht e trishtuar dhe e tronditur për vdekjen e gjeneral Ndriçim Sallaku. Unë dhe shumë amerikanë të tjerë patëm nderin ta njohim këtë patriot dhe të punojmë me të për të forcuar partneritetin SHBA-Shqipëri. Ai iku shumë herët. Ne i shprehim ngushëllimet më të thella familjes së tij. Qoftë i qetë në paqe”, shkruan ambasadorja.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img