Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
31 %
7.7kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Humbi bashkëshortin nga sëmundja e rëndë, ministrja Margariti: Askush s’është gati për të shkruar të tilla radhë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b48bf7d6405da17f6796a4eb818a5765

inistrja e Kulturës Elva Margariti reagon për herë të parë pas humbjes në moshë të re të bashkëshortit të saj, Asllanit, i cili vuante nga një sëmundje e rëndë.

Ministrja Margariti falenderon të gjithë ata që iu gjendën pranë, ndërsa prek me fjalët e saj teksa thotë: “Asnjëherë, askush nuk është gati për të shkruar të tilla radhë, e teksa përpiqesh të shtysh në pafundësi lajmin e hidhur, nuk mund ta bësh këtë me mirënjohjen”.

Ministrja Margariti dhe Asllani gëzojnë një vajzë 9-vjeçare.

“Asnjëherë, askush nuk është gati për të shkruar të tilla radhë, e teksa përpiqesh të shtysh në pafundësi lajmin e hidhur, nuk mund ta bësh këtë me mirënjohjen.

Në të vërtetë do të doja të falenderoja gjithkënd, që na u gjend pranë në këtë moment të vështirë të jetëve tona.

Ajo çka mendoj sot është se çdo fjalë ngushëllimi e mirësie, na jep forcë e kurajë për një rrugëtim të ri, që ka nisur!

Uroj t’jua kthej veçse për ditë gëzimi”, shprehet Margariti.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img