Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

Humbi babain dy javë më parë, Bushati i rikthehet mesazheve të forta: Kërcënim i madh, të rinjtë e të talentuarit po largohen, popullsia po zvogëlohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f136cf4ef3865c14954c1d96eb3b4b2c

Dy javë më parë ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati humbi babain e tij por pavarësisht dhimbjes, jeta vazhdon me përditshmërinë e saj.

Kështu, Bushati është rishfaqur me një mesazh të fortë politik duke ngritur alarmin e tkurrjes së popullsisë.

“Një kërcënim i madh për Ballkanin Perëndimor: shumë probleme i shtyjnë njerëzit e rinj, të talentuar të largohen. Do të jetë shumë e vështirë të arrihet Bashkimi Europian – pa njerëz të rinj, të talentuar dhe të gjeneroni prosperitet. Popullsia po zvogëlohet”, shkruan Bushati në Twitter. 

Që nga momenti i largimit nga detyra si ministër, Bushati nuk i ka kursyer kritikat e vazhdueshme ndaj qeverisë duke i kujtuar kësaj të fundit edhe ‘oligarkët’.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img