Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
16 °
Hën
12 °
E enjte, 30 Mars, 2023

Humbet pa gjurmë 16-vjeçari shqiptar, policia britanike kërkon ndihmë: Kush ka informacion, të kontaktojë (Emri)

Lajme të ngjashëm

Një 16-vjeçar shqiptar ka humbur kontaktet me autoritetet në Britani prej më shumë se 20 ditë.

Adoleshenti shqiptar quhet Eduart Deda dhe për herë të fundit është parë në banesën e tij në Worthing në 29 maj, ora 21:30. Nuk dihet nëse ai është refugjat apo i rregult në Britani.

“16-vjeçari është i gjatë 1.72 m, i dobët dhe ka një shenjë në dorën e tij të majtë. Ai flet anglishten me dialekt, dhe kishte veshur një xhaketë të zezë me zinxhir, bluzë të bardhë e xhinse”, njofton policia britanike.

Më shumë