Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Humbet kali i shahut gjigant te Parku Rinia

spot_img

Lajme të ngjashëm

b5b41d7c27ab04e446393ab099783469

Bashkia e Tiranës inaguroi vetëm pak ditë më parë rinovimin e Parkut Rinia.

Ndonëse mes polemikash, parku i ri ka disa karakteristika shtesë si lojëra për fëmijë, mini-kodra të mbuluara me bar dhe një shah gjigant.

Por gjatë mbrëmjes së sotme, vizitorët e parkut kanë vënë re mungesën e një prej gurëve të shahut, figura e kalit.

Është e paqartë nëse kali i shahut është vjedhur nga ndonjë qytetar i papërgjegjshëm, apo është hequr nga bashkia për ndonjë arsye.

dfgdfgdfgeh4h.jpg

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img