Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
31 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Humbën jetën pas aksidentit në ‘Rrugën e Kombit’, publikohen fotot e 4 viktimave të familjes Avdijaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

77bd6cc2df90b2bad958bf937e2cd222

Si pasojë e një aksidenti në Rrugën e Kombit, katër anëtarë të familjes Avdijaj humbën jetën tragjikisht.

Nga aksidenti i rëndë shpëtoi vetëm vajza e vogël 3-vjeçare, e cila është në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin e Traumës në Tiranë.

Sipas informacioneve, aksidenti u shkaktua nga një parakalim i gabuar me makinë i Blerim Avdijaj, ndërsa në korsinë tjetër vinte kamioni, me përplasjen që rezultoi fatale për shoferin 45 vjeçar, Anjeza Avdiaj, 34 vjeçe dhe dy fëmijët Klejdi Koçi, 11 vjeç dhe Medina Avdiaj,  5 vjeçe. 11-vjeçari Klejdi Koçi ishte nipi i Blerim Avdiajt.

Varrimi i viktimave bëhet gjatë ditës së sotme në Prishtinë.

Mediat zviceriane kanë publikuar fotot e pjesëtarëve të familjes që humbën jetën tragjikisht në “Rrugën e Kombit”.

“Një Citroen i bardhë u përplas ballë për ballë një kamioni në një rrugë të lagur. Prindërit dhe dy fëmijët vdiqën menjëherë. Vetëm vajza e vogël Violeta (3) mbijetoi për mrekulli. Aksidenti ndodhi të enjten në Shqipëri, afër qytetit të vogël në Rreshen”, shkruan “Blick”.

 vajza.jpg

Anjeza Avdijaj

klejdi.jpg

Klejdi Koçi

anjeza_avdijaj.png

Anjeza Avdijaj

blerim_avdijaj.png

Blerim Avdijaj

cifti.png

aklsidenti.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img