Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Humbën jetën në aksidentin tragjik në Kroaci, mbërrijnë në Kosovë trupat e pajetë, qytetarët i përcjellin me nderim

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kanë mbërritur këtë të mërkurë trupat e pajetë të aksidentit tragjik në Kroaci. Viktimat u sollën me tre makina përmes Malit të Zi dhe pikës kufitare të Morinës.

Ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani dhe ai i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi po qëndrojnë atje për të përcjellë trupat e pajetë. Shumë qytetarë kanë dalë po ashtu në nderim të viktimave.

“Gjithë përgatitjet janë bërë nga kompania. Ne e kemi kry transportin vullnetarisht”, ka deklaruar një prej përfaqësuesve të kompanisë, e cila u mor me transportin.  Ceremonia e varrimit pritet të bëhet në orët e pasdites së sotme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img