Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Humbën jetën me 21 janar, katër protestuesit shpallen “Dëshmorë të Atdheut”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3eca7b5dc94bab22b15989fefec40724

Kryeministri Edi Rama ka folur dje për vrasjen e 4 protestuesve, gjatë protestës së organizuar nga Partia Socialiste, më 21 janar 2011. Në atë protestë u qëlluan për vdekje Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj.

Kryeministri tha dje se Qeveria kishte marrë vendim që 4 të vrarët të shpallen “Dëshmorë të Atdheut”.  

“Sot bëhen 10 vjet nga tragjedia e 21 janarit, dhe në këtë 10 vjetor qeveria e Shqipërisë ka vendosur që të japë titullin e lartë të “Dëshmorit të Atdheut” për të katërt për dëshmorët e protestës paqësore të 21 janarit”, tha Rama.

Më shumë

spot_img
spot_img