Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Humbe edhe betejën me historinë”, gazetari i njohur i drejtohet Berishës: Shqipëria fitoi mbi ty. Tani të lutem, ktheji dhe paratë!

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gazetari i njohur Sokol Balla reagon pas vendimit të bujshëm të DASH për shpalljen “non-grata” të ish kryeministrit Sali Berisha dhe familjarëve të tij.

Gazetari Balla, i cili shpesh ka qenë pjesë e akuzave të rënda nga Berisha, edhe si “pjesë e gupit të puçistëve më 21 Janar”, thotë se Berisha tashmë humbi edhe betejën me historinë.

“Humbe edhe betejën me Historinë. Të mundi dhe Ajo. Tani nuk je thjesht e Shkuara. Je pjesa më e shëmtuar e saj. Në fund nuk e bëre dot pis Shqipërinë. E lodhe, e gjakose, e drobite. Por ajo fitoi mbi ty. Tani të lutëm, ktheji dhe paratë”, shkruan gazetari Balla.

Sali Berisha, bashkëshortja e tij, Liria dhe dy fëmijët Shkëlzeni dhe Argita u futën në listën e zezë të SHBA për korrupsion të rëndësishëm. DASH tha se Berisha kishte përdorur pushtetin për pasurimin e tij dhe të aleatëve të tij.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img