Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Humb jetën 59 vjeçari shqiptar në Itali, u përplas nga bashkëatdhetari me furgon

Lajme të ngjashëm

Një 59-vjeçar shqiptar mbeti i vrarë të martën në provincën e Caserta-s, Itali. Sipas medieve italiane ai ishte duke lëvizur me një biçikletë, kur u përplas nga një furgon  që drejtohej gjithashtu nga një shqiptar.

Pas aksidentit, karabinierët bën ë të mundur arrestimin e arrestimin e shqiptarit që shkaktoi aksidentin. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 06:30 të mëngjesit të 21 Marsit. Furgoni ishte duke lëvizur me shpejtësi të lartë dhe si pasojë  përplasi 59-vjeçarin u largua në këmbë.

Megjithëse në vendin e ngjarjes shkoi urgjenca, shqiptari ndërroi jetë si  pasojë e plagëve të marra.  Sipas hetimeve, 59-vjeçari ishte duke shkuar në një klinikë për të kryer analiza mjekësore.

Më shumë