Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Humb i moshuari nga Velipoja, Familjarët apel për ndihmë: 10 ditë më parë ka udhëtuar me autobus drejt Milanos, nuk dimë asgjë (FOTO-DETAJE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1d0ca65d02dfe152042664311f752297

Familjarët e 70 vjeçarir Gjekë Marku nga fshati Ças i Velipojës, i cili ka humbur çdo kontakt me ta në datën 7 mars 2020, bëjnë thirrje që kushdo e ka parë të afërmin e tyre apo ka informacione rreth vendndodhjes së tij, t’i kontaktojnë.

Gjekë Marku ka lindur më datë 15.08.1950, ndërsa sipas familjarëve më datë 7 mars ai ëhstë larguar nga shtëpia dhe nuk ka lajmëruar asnjë të afërm. Nga kërkimi i tyre, në sistemin TIMS ka rezultuar se 70 vjeçari më datë 7 mars ka kaluar përmes doganës së Muriqanit me një autobus të linjës Shkodër-Milano dhe më datë 8 mars ka zbritur në Milano, Itali.

Kur ka zbritur në Milano, Gjekë Marku u ka thënë shoferëve të autobusit të linjës se aty do vinin ta merrnin disa të afërm, mirëpo vetë familjarët thonë që ata s’kanë pasur dijeni për udhëtimin e tij drejt Italisë. Ata bëjnë thirrje që kushdo që e njeh apo ka informacion rreth 70 vjeçarit t’i kontaktojë pasi ai ka dhe probleme shëndetësore.

Foto: 70 vjeçari i humbur Gjekë Marku
84048618_530685874522607_3970927681557495808_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img