Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
76 %
0kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
10 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Humb betejën çifti Gregu, Pëllumbi dhe Çelikja nxirren të pajetë nga gërmadhat (HISTORIA – Dje komunikoi me ekipin nga rrënojat)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e072eea49584149d5a4905b26eb553a7

Pëllumb Gregu dhe Çelike Gregu janë nxjerrë të pajetë në këto momente nga rrënojat e banesës së shembur.

Fatkeqësisht çifti Gregu nuk ka mundur ta luftojë më tepër dhe ka humbur jetën ende pa u nxjerrë nga greminat.

Ditën e djeshme nga rrënojat e pallatit u nxorr i gjallë djali 25-vjeçar i familjes Saimir Gregu, por fatkeqësisht për shkak të plagëve të marra humbi jetën sot në spitalin e Traumës.

Pëllumb Gregu u bë i njohur dje nga kuja e motrës “live” për të parë edhe njëherë të vëllanë. Pëllumbi dha shenja jete, madje komunikoi edhe me punonjësit e ekipit të shpëtimit, duke i kërkuar ndihmë që ta nxirrnin nga aty.

“Jam gjallë, më nxirrni që këtu” ishte komunikimi i personit që komunikonte ndërkohë që nga banorët aty u identifikua si Pëllumb Gregu.\

LEXO EDHE: DËSHMITË RRËQETHËSE NGA THUMANA/ “O shpirt i motrës o Pëllumb, si s’të pashë njëherë”, motra qan live…familjarët raportojnë njerëz nën rrënoja

LEXO EDHE: Një njeri, nën rrënoja komunikon me ekipet e shpëtimit: JAM GJALLE, më nxirrni prej këtu (HISTORIA PREKËSE- 2 nën rrënoja- VIDEO)

LEXO EDHE: Lajm i hidhur/ U shpëtua dje nga rrënojat, ndërron jetë te Trauma 25-vjeçari Gregu

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img