Huliganët holandezë “zaptojnë” rrugët e Napolit, trazira në qytet

Publikuar tek: bota, më 07:35 26-09-2017 Huliganët holandezë “zaptojnë” rrugët e Napolit, trazira në qytet

Ndeshja e Champions League që do zhvillohet midis Napolit dhe ekipit hollandez Feyenoord ka bërë që qindra tifozë hollandezë të udhëtojnë për në Itali.

Huliganët e kanë të ndaluar të ndjekin skuadrën e tyrë kur luan në transfertë por mesa duket ky fakt nuk i ka penguar aspak ata.

Napoli është përfshirë nga trazirat, ndërsa mediat italiane raportojnë se tre prej tifozëve kanë rënë në pranga pasi kanë sulmuar policët.

Të rinjtë janë rreth moshës 21 vjeç dhe mbi ta rëndon akuza e “Goditjes për shkak të detyrës” si dhe “ Prishje e rendit publik.”

Kuestura e Napolit bën me dije se në qendër të qytetit ka shumë tifoze të dehur por që mbahen nën mbikëqyrjen e rreptë të policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Një person qëllon me armë drejt njerëzve, 3 të vdekur, 5 të plagosur
Princ Harry takon Zonjën e Parë të Amerikës, por gjesti i tij tërhoqi vëmendjen e të gjithëve (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.011125087738037
array(1) { ["section"]=> string(68) "huliganet-holandeze-zaptojne-rruget-e-napolit-trazira-ne-qytet-93677" }