Hapësire reklamuese

Bota

Hoxha dënon me goditje me kamxhik 5 çifte, 2 vajza humbin jetën nga tortura (ARSYEJA)

Shkruar nga Newsbomb

Në Indonezi sot janë dënuar 5 çifte me goditje me kamxhik nga hoxha i xhamisë sipas ligjit të Sheriatit.

Sipas Daily Mail çiftet u arrestuan nga policia për përqafime dhe puthje në vende publike pasi nuk ishin të martuar.

Pas 1 viti burg, çiftet, u vendos nga hoxha, që të ndëshkoheshin me kamxhik përpara besimtarëve jashtë xhamisë së Banda Aceh. Shumë njerëz madje dhe fëmijë kanë parë momentin teksa goditeshin të dënuarit dhe bërtisnin nga dhimbja e madhe.

Sic mund të shihet dhe në foto shumë nga besimtarët e kanë parë momentin me kënaqësi dhe e kanë filmuar. Dy vajza nuk duruan goditjet dhe humbën jetën.

Fotografitë janë vërtet shokuese...

54516228_312490482748293_3776686797753417728_n.png54516050_343210302967288_5670709466245365760_n.png

54354277_617071198755474_2314641425813209088_n.png54430458_341830893120224_7368352816781328384_n.png

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese