Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Hotele e bujtina të reja në vend të rrënojave në Gjirokastër, del VIDEO

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama, e ka nisur me publikimin e një video ku njofton se ka përfunduar faza e parë e Rilindjes së Qafës së Pazarit, me restaurimin e 10 blloqeve.

Rama shprehet se në vend të rrënojave po marrin jetë hotele dhe bujtina të reja.

Postimi i plotë: 

MIRËMËNGJES, dhe nga Gjirokastra e rritjes së konsiderueshme të numrit të turistëve, ku ka përfunduar faza e parë e Rilindjes së Qafës së Pazarit, me restaurimin e thellë të 10 blloqeve, ku janë zëvendësuar tërësisht edhe çatitë, dritaret, vetratat e dyqaneve, e ku po marrin jetë hotele e bujtina të reja në vend të rrënojave, ju uroj një ditë të bukur.

 

 

Më shumë

spot_img