Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

Horror në Meksikë, trupat e 10 personave të vrarë lihen para zyrës së guvernatorit, dyshohet për një luftë mes karteleve rivalë të drogës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje shokuese ka ndodhur ditën e sotme në Meksikë, ku janë gjetur trupat e 10 personave të vrarë brenda makinave. Autoritetet nisën menjëherë hetimet dhe deri tani janë arrestuar 2 personat që dyshohet se sollën makinën me trupat e pajetë, duke i lënë para zyrës së guvernatorit. 

Guvernatori i shtetit të Zacatecas, David Monreal shprehet se në trupat e viktimave u gjetën shenja dhune.  Agjencia e sigurisë publike tha në një deklaratë se zyrtarët qeveritarë gjetën makinën, një Mazda, pasi vunë re një automjet të dyshimtë që lëvizte në zonë.

Ministria federale e sigurisë tha se kishte 10 trupa brenda.Autoritetet dyshojnë se pas këtyre vrasjeve qëndrojnë kartelet rivalë drogës.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img