HORROR në Kretë/ Mbytet me shami e moshuara, coptohet trupi i 82-vjeçarit, i dyshuari kryesor është shqiptar (DETAJE)

Publikuar tek: rajon, më 10:30 27-10-2020 HORROR në Kretë/ Mbytet me shami e moshuara, coptohet trupi i 82-vjeçarit, i dyshuari kryesor është shqiptar (DETAJE)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dy ditë më parë në Chania të ishulli të Kretës, Greqi, ku dy të moshuar janë gjetur të vrarë në mënyrë makabre.

Mediat greke bëjnë me dije se i dyshuari kryesor është një shqiptarë, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije.

Autoritetet greke po kërkojnë për shqiptarin, i cili hyri në shtëpinë e të moshuarës dhe e mbyti me shami.

Bëhet me dije se gruaja e moshuar gjet në zonën Pasakaki të Chania brenda shtëpisë së saj, e mbytur me një shami, ndërsa bashkëshorti i saj 82-vjeç është gjetur i pajetë në shtëpinë e tjetër. Trupi i 82-vjeçarit ishte coptuar dhe futur në një valixhe.

Policia helene po punon për zbardhjen e ngjarjes së rëndë dhe arrestimin e autorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pse u thirrët në Hagë? Thaçi zbulon të vërtetën: Gjithçka ka ndodhur për Luftën e UÇK-së
»
Article Logic
Execution time: 0.011263132095337
array(1) { ["section"]=> string(114) "horror-ne-krete-mbytete-me-shami-e-moshuara-coptohet-trupi-i-82-vjecarit-i-dyshuari-kryesor-shqiptar-detaje-225321" }