Hapësire reklamuese

Showbiz & Lifestyle

HOROSKOPI I VITIT 2024 në Newsbomb.al: Mësoni çfarë ka rezervuar fati për ju

Shkruar nga Newsbomb
HOROSKOPI I VITIT 2024 në Newsbomb.al: Mësoni çfarë ka

Për shumë prej nesh, 2023 ishte një vit i vështirë. Mirëpo, viti 2024 pritet të jetë plot mundësi për pothuajse të gjithë. Newsbomb.al sjell edhe këtë vit për lexuesin Horoskopin e plotë të vitit 2024, për çdo shenjë të zodiakut.

Dashi (21 Mars - 19 Prill)

Elementi: Zjarri

Planeti sundues: Marsi

Karriera dhe paratë: Këtë vit, të gjithë do të bëheni më të pasur! Mund të fitoni më shumë para, përmes një trashëgimie ose nga partneri juaj. Për shkak se Urani është në Shtëpinë tuaj të Fitimeve, shumë prej jush do të eksplorojnë vetëpunësimin. Ndërkohë, në verë, planet tuaja për të ardhmen do të bëhen më ambicioze, do të filloni të mendoni shumë! Do të shihni se shumë nga kufizimet që mendonit se ishin imponuar nga jashtë, në fakt ishin të vetë-imponuara.

Miqtë dhe romanca:  Këtë vit, ju dëshironi të përshtateni me të tjerët në një mënyrë që funksionon për ju. Në miqësitë tuaja ju nuk mund të jeni më në qendër të vëmendjes, siç keni qenë në vitet e fundit. Kjo do të thotë që duhet të bëni kompromis me kërkesat e të tjerëve dhe të mësoni se si t'i trajtoni ato. Për disa, kjo mund të çojë në marrjen e vendimeve për të lënë disa marrëdhënie të mbarojnë.

Shtëpia dhe familja: Këtë vit keni më shumë para për të bërë përmirësime në shtëpinë tuaj. Gjithashtu të jeni bujarë me të tjerët dhe t'i ndihmoni ata me ëndrrat e tyre. Marrëdhëniet familjare do të përmirësohen sepse ndjeni më pak stres. Bekimi financiar që merrni këtë vit nuk është vetëm se jeni më i pasur, tani jeni në gjendje të realizoni çdo gjë që vlerësoni më shumë.

DEMI (20 Prill - 20 Maj)

Elementi: Toka

Planeti sundues: Venusi

Karriera dhe paratë: Ky është një vit i suksesshëm! Është koha juaj e korrjes, e cila ndodh çdo 30 vjet. Ndërkohë, Jupiteri me fat në shenjën tuaj do t'ju mbrojë për gjysmën e parë të vitit. Pastaj Jupiteri kalon në shtëpinë tuaj të parave për pjesën tjetër të vitit, duke rritur pasurinë tuaj. Plutoni do të lëvizë në krye të tabelës tuaj për herë të parë në jetën tuaj, duke ju bërë të përpiqeni më shumë se kurrë për të arritur qëllimet tuaja. Do të ndjeni se jeni të aftë për sukses të madh.

Miqtë dhe romanca: Me Jupiterin në shenjën tuaj, besimi juaj është i fortë! Të tjerët tërhiqen nga ju dhe duan të jenë në praninë tuaj. Ndërkohë, kërkesat e suksesit tuaj mund t'ju japin më pak kohë për marrëdhëniet tuaja më të ngushta. Të qenit më i pasur këtë vit do të thotë që ju do të shijoni pushimet, darkat, dhuratat dhe daljet argëtuese. Megjithatë, mund t'ju duhet të luftoni për kohën për t'i bërë këto gjëra.

Shtëpia dhe familja: Me më shumë para, mund ta trajtoni familjen tuaj me pushime dhe shëtitje. Ju mund të paguani për arsimin dhe kurset speciale. Megjithatë, nëse kërkesat e suksesit tuaj ju marrin kohën që mund ta kaloni në shtëpi, kjo mund të ketë një çmim të lartë. Me kalimin e këtij viti, do të ndjeni një nevojë në rritje për t'i kushtuar më shumë kohë dhe vëmendje familjes dhe shtëpisë, ndërkohë që ndani kohën për të përmbushur kërkesat e botës suaj profesionale.

BINJAKËT (21 maj-20 qershor)

Elementi : Ajri

Planeti sundues: Mërkuri

Karriera dhe paratë: Në kohën tuaj të korrjes, që ndodh çdo 30 vjet, biznesi juaj mund të përparojë. Ju mund të merrni një promovim. Ndoshta do të martohesh ose do të kesh një fëmijë. Çfarëdo që të ndodhë do t'ju bëjë të ndiheni krenarë! Deri në qershor, Jupiteri me fat hyn në shenjën tuaj për të qëndruar për 12 muaj. Ju mund të merrni një rol udhëheqës. Ngadalë, pikëpamja juaj e botës po ndryshon.

Miqtë dhe romanca: Ky do të jetë një vit i suksesshëm për marrëdhëniet për dy arsye. Së pari, në kohën tuaj të korrjes, suksesi juaj është i dukshëm për botën. Ju dukeni mirë në dytë e partnerëve të mundshëm! Së dyti, kur Jupiteri është në shenjën tuaj (gjë që ndodh një herë në 12 vjet), ju bëheni më të lumtur! Vetëbesimi juaj rritet ndjeshëm. Kjo gjithashtu përmirëson marrëdhëniet ekzistuese ose tërheq të reja.

Shtëpia dhe familja: Në përgjithësi, kur gjërat shkojnë mirë në punë, edhe jeta në shtëpi është më e lumtur. Megjithatë, suksesi juaj personal dhe rritja e përgjegjësive mund të nënkuptojnë se keni më pak kohë për njerëzit e dashur. Familja është shtylla juaj kur gjërat shkojnë mirë dhe kur kohët janë të vështira. Dhe mos harroni se suksesi juaj është frymëzues për ata që ju duan.

GAFORRJA (21 qershor-22 korrik)

Elementi: Uji

Planeti sundues: Hëna

Karriera dhe paratë: Këtë vit, njerëzit ju shohin si të aftë dhe të pasur. Prisni një promovim, njohje publike dhe admirim të shtuar të bashkëmoshatarëve tuaj. Mund të udhëtoni më shumë. Pavarësisht nëse jeni i punësuar apo jo, do të dukeni të suksesshëm! Lajmi i mirë është se më vonë këtë vit, loja e shtrënguar në financat tuaja do të lehtësohet. Deri në verë, kërkoni mënyra për të përgatitur performancën për vitin 2026, kur fillon koha juaj e korrjes. Çfarë kursesh ose trajnimesh mund të merrni për të qenë në pozicionin më të mirë të mundshëm për këtë kohë kulminacioni? (Fat është kur gatishmëria takohet me mundësinë.)

Miqtë dhe romanca: Këtë verë, për herë të parë në 12 vjet, Jupiteri me fat zhvendoset në Shtëpinë tuaj të Miqësisë duke rritur ndërveprimin tuaj me të tjerët. Do të tërhiqni njerëzit! Ju mund të bashkoheni me një kishë ose një organizatë sepse idealizmi juaj do të zgjohet. Nëse jeni beqar, kjo përfshirje e shtuar me miqtë dhe grupet do të krijojë kontakte të reja. Përgatituni për këtë popullaritet të shtuar duke kontrolluar edhe veshjet tuaja. Blini veshje që ju bëjnë të ndiheni të sigurt.

Shtëpia dhe familja: Tre gjëra do të ndikojnë në shtëpinë dhe familjen tuaj. Së pari, ju jeni më të lumtur, gjë që projektohet në jetën tuaj shtëpiake në një mënyrë pozitive. Së dyti, do të bëni miq të rinj dhe do të argëtoheni më shumë në shtëpi. Grupet mund të mblidhen në shtëpinë tuaj. (Në të kundërt, mund të nënkuptojë se do të largoheni më shumë dhe familja juaj do ta ndiejë mungesën tuaj.) Dhe së fundi, ju po mësoni se si t'i vlerësoni më mirë vlerat e të tjerëve. Po mëson gjithashtu se nuk mund të mbështetesh domosdoshmërisht te të tjerët dhe duhet të mbështetesh te vetja.

LUANI (23 korrik - 22 gusht)

Elementi: Zjarri

Planeti sundues: Dielli

Karriera dhe paratë: Këtë vit dukeni të suksesshëm sepse, për herë të parë në 12 vjet, Jupiteri kryeson tabelën tuaj. Prisni promovime, njohje publike dhe rritje të vlerësimit të bashkëmoshatarëve tuaj. Disa do të pasurohen. Kjo nuk është për t'u habitur sepse ju shkëlqeni në udhëheqje dhe jeni të aftë për të ndikuar tek të tjerët. Shkathtësia juaj krijuese dhe dashuria për qendër të vëmendjes ju bëjnë një kandidat natyral për të arritur sukses. Disa prej jush mund të ndryshojnë fushën e punës për të hyrë në mjekësi, ligj, botim, media ose arsim të lartë. Kulmi i karrierës suaj është në rreth 4 deri në 5 vjet!

Miqtë dhe romanca: Është një vit sfidues për marrëdhëniet, sepse ndërsa besimi dhe ambiciet tuaja rriten, partneri juaj mund të ndihet i kërcënuar. Apo një marrëdhënie mund të jetë më shumë telashe se sa ia vlen? Një gjë është e sigurt: marrëdhëniet tuaja do të pësojnë disa ndryshime. Konsideroni tre faktorë. Këtë vit dukeni shkëlqyeshëm! Së dyti, ju jeni më popullor, që do të thotë të takoni miq dhe të njohur të rinj. Së fundmi, udhëtimi ose marrja e kurseve do t'ju prezantojë me njerëz të rinj. Të gjitha perspektiva premtuese.

Shtëpia dhe familja: Entuziazmi juaj për të mësuar mund të përhapet në një entuziazëm të përbashkët me familjen.  Suksesi juaj do ta bëjë familjen tuaj krenare për ju. Sigurisht, besimi juaj do të rritet.

VIRGJËRESHA (23 gusht-22 shtator)

Elementi: Toka

Planeti sundues: Mërkuri

Karriera dhe paratë: Këtë vit mund të bëheni më të pasur sepse Jupiteri udhëton nëpër një nga shtëpitë tuaja të parave. Ju mund të merrni para nga qeveria. Ju mund të merrni një trashëgimi. Mund të përfitoni në mënyrë indirekte përmes partnerit tuaj. Prona e përbashkët mund të rritet në vlerë. Ndërkohë do të punoni shumë. Mund të ndiheni të mbingarkuar. Mos kini frikë, ju mund ta përballoni këtë! Aftësitë tuaja organizative do t'ju ndihmojnë. Shënim: Hani më mirë dhe ushtroni. Do të habiteni me rezultatet.

Miqtë dhe romanca: Ju përpiqeni për përsosmëri. (Shumë libra për vetëndihmë.) Fuqitë tuaja detajiste ju bëjnë të shihni gabimet në veten tuaj dhe të tjerët. Ju mund të mendoni se nuk jeni mjaftueshëm i mirë për dikë. Për fat të mirë, këtë vit, sepse po punoni shumë, do e dini vlerën tuaj. Do të jeni më autoritar. Ju do të jeni më të shpejtë për të shprehur mendimet tuaja pa pasur nevojë t'i referoni ato. Jeni më të prirur për të nisur dhe drejtuar gjërat në drejtimin që dëshironi. Pasuria juaj e shtuar do të rrisë mundësitë tuaja për të argëtuar partnerë dhe interesa të reja romantike.

Shtëpia dhe familja: Me rritjen e pasurisë, mund të blini gjëra për shtëpinë tuaj. Ju mund të përballoni mësime muzike, klasa palestër, mësues dhe kurse për të gjithë. Ju mund ta trajtoni familjen me pushimet dhe daljet argëtuese, të gjitha këto do të krijojnë lidhje më të ngushta familjare. Por do t'ju duhet të përmbushni kërkesat e punës suaj dhe të jeni në dispozicion të njerëzve të dashur që duan shoqërinë dhe këshillën tuaj.

PESHORJA (23 shtator-22 tetor)

Elementi: Ajri

Planeti sundues: Venusi

Karriera dhe paratë: Këtë vit më shumë para do t'ju lejojnë të përmirësoni hapësirën tuaj të punës dhe të shijoni udhëtimet e lidhura me punën. Potenciali juaj krijues do të jetë i madh dhe do të arrini një punë të madhe që mund të ketë qenë e vështirë në raste të tjera. Edhe shëndeti juaj do të përmirësohet, së bashku me sensin tuaj të humorit. Në dekadën e ardhshme, mund të mbështeteni në shpërblime. Kjo është koha juaj për avancim personal! Mund t'ju jepet pushteti në një organizatë ose qeveri.

Miqtë dhe romanca: Ky është një nga vitet më të mira në më shumë se një dekadë për marrëdhëniet tuaja. (Për disa, kjo filloi vitin e kaluar.) Ndërsa viti përparon, pasuria juaj mund të rritet. Marrëdhëniet e reja do të jenë me dikë "ndryshe", i cili do të zgjerojë pikëpamjet tuaja. Bekimi i këtij viti për marrëdhëniet tuaja është i rëndësishëm sepse ju pëlqen rehatia e pranisë së dikujt. Sigurohuni që ky është një vit i shkëlqyer për të eksploruar miqësi të reja dhe romancë, përfshirë martesën.

Shtëpia dhe familja:  Këtë vit, ju do të vazhdoni të përballeni me sfida të shtuara në famije dhe për këtë ju duhet më shumë durim. Do të merrni gjithashtu mbështetje financiare si rezultat i punës tuaj të madhe. Mundësitë më të mira të udhëtimit në më shumë se një dekadë do të materializohen këtë vit dhe vitin e ardhshëm, që do të thotë se mund të shijoni udhëtimet me familjen dhe të krijoni kujtime në të ardhmen.

AKREPI (23 tetor-21 nëntor)

Elementi: Uji

Planeti sundues: Plutoni

Karriera dhe paratë: Nëse jeni të punësuar apo në pension, do të bëheni më të pasur. Ju keni njohuri financiare për të bërë investime të zgjuara. Ju mund të identifikoni mundësi fitimprurëse në kohë të dëshpëruara. Ju jeni ambicioz, të nxitur dhe të pamëshirshëm në ndjekjen e qëllimeve tuaja. Plus, ju dini të krijoni lidhje të vlefshme që hapin dyert për mundësi fitimprurëse. Pasuria do të vijë në rrugën tuaj! Ky vit është gjithashtu koha e përsosur për të përmirësuar punën tuaj ose për të gjetur një punë më të mirë.

Miqtë dhe romanca: Këtë vit Jupiteri me fat është sërish në Shtëpinë tuaj të Partneriteteve. (Kjo filloi vitin e kaluar.) Kjo u sjell dobi të gjitha marrëdhënieve! Është koha më e mirë për t'u martuar në më shumë se një dekadë! Megjithatë, që nga viti 2018, Urani ka shkaktuar lidhje të papritura: martesa të shpejta, angazhime të shpejta – dhe përfundime të papritura. Ky ndikim përçarës do të përfundojë në verën e vitit 2025.

Shtëpia dhe familja: Nevoja juaj për stabilitet do të inkurajojë rinovimin e shtëpisë. Pasuria juaj e shtuar do të thotë që ju mund ta trajtoni familjen me pushime dhe dalje argëtuese – plus të ndihmoni fëmijët e rritur që janë kthyer në shtëpi. Ndërkohë, pritet të ndryshoni vendbanimin tuaj. Ndoshta ndryshime brenda dinamikës së familjes? (Martesa, divorci.) Marrëdhëniet me prindërit do të ndryshojnë. Ju jeni gati për ndryshim në një nivel themelor.

SHIGJETARI (22 nëntor-21 dhjetor)

Elementi: Zjarri

Planeti sundues: Jupiteri

Karriera dhe paratë: Ky është viti më i mirë në më shumë se një dekadë për të përmirësuar punën tuaj ose për të marrë një punë më të mirë. Nëse ka një problem në punë, si një shef i keq, kjo do të zgjidhet. Shëndeti juaj do të përmirësohet. Do të ndiheni energjikë dhe fizikisht të sigurt. Më vonë gjatë vitit, do të përmirësoni partneritetet profesionale. Në thelb, këtë vit dhe në 2025, puna juaj do të jetë përmbushëse dhe e këndshme, sepse do të keni një ndjenjë qëllimi. (Shënim: Optimizmi është një çështje mbijetese për ju.)

Miqtë dhe romanca: Jeni të sinqertë dhe të hapur. Këtë vit, ju jeni një fitues sepse mund të përmirësoni punën tuaj, shëndetin tuaj dhe të gjitha marrëdhëniet tuaja. Ky vit dhe fillimi i 2025 është koha më e mirë për t'u martuar në 12 vjet!

Shtëpia dhe familja: Këtë vit mund të keni një martesë. Martesat ekzistuese do të përmirësohen. Do ta forconi shtëpinë tuaj me riparime dhe rinovime të mëdha; ose mund të zhvendoseni. Nëse keni qenë "duke duruar me diçka", do të kërkoni një zgjidhje. Për shkak se marrëdhëniet tuaja me të tjerët janë përmirësuar shumë, natyrisht kjo do të reflektojë në një mënyrë pozitive, duke krijuar një atmosferë më të lumtur në shtëpi dhe me familjen e gjerë.

BRICJAPI (22 dhjetor-19 janar)

Elementi: Toka

Planeti sundues: Saturni

Karriera dhe paratë: Këtë vit, ju mund të rrisni të ardhurat tuaja ose të gjeni një punë më të paguar. Mund të ndiheni më të pasur për shkak të një blerjeje luksoze? Shumë prej jush do të kenë një ndryshim pune, që mund të nënkuptojë më shumë para. Pjesa e parë e këtij viti është e lehtë, prandaj mund të dëshironi të relaksoheni dhe të shijoni jetën. Edhe sensi juaj i humorit do të përmirësohet sepse do të ndiheni më të lumtur! Disa do të eksplorojnë vetëpunësimin.

Miqtë dhe romanca: Ky është viti më i mirë në më shumë se një dekadë për romancë, duke përfshirë marrëdhëniet e reja. Do të ndiheni më të shëndetshëm, më të sigurt dhe më të pasur, gjë që ju bën më të lumtur dhe më tërheqës. Do të jeni më të guximshëm në lidhje me të tjerët.

Shtëpia dhe familja: Shtëpia juaj mund të jetë plot tension dhe mund të keni përgjegjësi të shtuara për njërin prind. Për fat të mirë, financat e përmirësuara mund të ofrojnë kushte më të mira jetese dhe përfitime për të gjithë. Kjo pasi ju punoni vetëm për familjen tuaj.

UJORI (20 janar - 18 shkurt)

Elementi: Ajri

Planeti sundues: Urani

Karriera dhe paratë: Ky vit fillon mirë. Nga qershori i këtij viti deri në qershor 2025, ju dëshironi të shijoni jetën. Potenciali juaj krijues do të jetë i madh! Do të ndiheni më të shëndetshëm dhe fizikisht aktivë. Në dekadën e ardhshme, do t'i nënshtroheni një transformimi. Do të bëni ndryshime dramatike në pamjen tuaj. Ju mund të eksperimentoni me flokët dhe veshjet për të projektuar një imazh tjetër. Nga ana tjetër, mund të bëheni më dominues, duke dashur të kontrolloni të gjithë dhe gjithçka rreth jush.

Miqtë dhe romanca: Që nga viti 2020, ju keni ndryshuar. Ju po mendoni për vlerat tuaja. Kjo është arsyeja pse disa marrëdhënie mund të përfundojnë dhe disa mund të fillojnë. Për gjysmën e parë të vitit, ju do të jeni më të lumtur dhe më të guximshëm për të shkuar pas asaj që dëshironi. Për shkak se shtëpia juaj do të përmirësohet, kjo mund të ndihmojë marrëdhëniet. Për herë të parë në më shumë se një dekadë, ju keni guximin të jeni vetvetja dhe të shpreheni para të tjerëve pa frikë. Keni nevojë për një marrëdhënie që ju lejon të rriteni dhe të ndryshoni.

Shtëpia dhe familja: Ky është viti më i mirë që nga viti 2012 për shtëpinë dhe familjen! Ju mund të përmirësoni vendin ku jetoni ose të zhvendoseni në diçka më të mirë. Ju mund të përparoni përmes pasurive të paluajtshme, pavarësisht nëse keni apo merrni me qira. Familja juaj mund të zgjerohet këtë vit; plus, ata do të jenë më të lumtur dhe më bujarë me njëri-tjetrin. Ndërkohë, është koha për të organizuar gjërat tuaja. Po në lidhje me zakonet tuaja të shpenzimeve? Në një cikël 30-vjeçar, kjo është koha më e mirë për të organizuar gjërat tuaja.

PESHQIT (19 shkurt - 20 mars)

Elementi: Uji

Planeti sundues: Neptuni

Karriera dhe paratë: Jeni në një rrugë për të rishpikur veten nga tani deri në vitin 2030. (Ngjashëm me 1994-2003.) Deri në verë, jeta është e zënë dhe plot argëtim! Më vonë, fati juaj i mirë do të tërheqë mundësi në pasuri të paluajtshme. Bizneset në shtëpi do të lulëzojnë, si dhe bizneset që merren me shtëpi, pasuri të paluajtshme dhe bujqësi. Shënim për këtë vit: Ka raste kur duhet të ecim përpara në jetë. Megjithatë, këtë vit, ju mund të zgjidhni të relaksoheni dhe të bëni më pak përpjekje për të ecur përpara.

Miqtë dhe romanca: Shumë prej jush nuk janë të sigurt për marrëdhëniet sepse jeni në terren të ri. Që nga viti 2020, jeta ka qenë plot vështirësi, por vitin e kaluar, bota juaj mori një drejtim të ri. Megjithatë, ju ndiheni më optimistë dhe tani keni guximin të flisni për atë që dëshironi për veten tuaj. Kjo do të përmirësojë marrëdhëniet tuaja ekzistuese, ose do të tërheqë marrëdhënie të reja që janë më reale dhe më në përputhje me atë që ju nevojitet.

Shtëpia dhe familja: Ndryshimi më i madh në vitin 2024 do të jetë me shtëpinë dhe familjen. Deri në verë, ju keni mundësi për të përmirësuar vendin ku jetoni! Ju mund të rinovoni, dekoroni ose të zhvendoseni diku më mirë. Ju do të bëni një përpjekje për t'u bashkuar me vëllezërit e motrat. Disa prej jush do ta zgjerojnë familjen këtë vit përmes martesës, lindjes ose birësimit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese