Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.6kmh
0 %
Mar
30 °
Mër
40 °
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
E martë, 3 Gusht, 2021

‘Hoqi bluzën e bardhë dhe do veshë kostumin e bërë pis nga politika’, Ndoka për Çomon dhe Bozon: Rama po i keqpërdor

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

63e6f059fd92d5e34941b78275786377

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka komentuar propozimet e Edi Ramës, për të futur në listat e kandidateve për deputete, mjeken Najada Çomo dhe inxhinieren e ndërtimit Luljeta Bozo.

I pyetur lidhur me këto lëvizje të Ramës, Ndoka u shpreh se kryemininistri po e keqpërdor figurën e tyre për arsye politike.

“Unë e shoh politiksht si një keqpërdorje të Ramës, për ato zonjat e nderuara. Rama duhet të kujtojë ato familje që kanë humbur jetën nga pandemia. Kjo është kosto morale e politike. Ai po e kepërdor zonjën e nderuar Najada Çomo që po heq bluzën e bardhë dhe po vesh një kostum të bërë pis nga politika. Po ashtu edhe Luljeta Bozo, ne duhet të kujtojmë këshillat që dha ajo pasi ra tërmeti. Thjesht ka bërë pis pastërtinë e këtyre dy zonjave që po i keqpërdor. Të gjithë kemi thënë që Komiteti Teknik drejtohet nga Rama dhe kjo e vërtetoi këtë gjë, dule hequr bluzën e bardhë dhe duke veshur atë të partisë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img