Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
0kmh
20 %
Hën
35 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
35 °
Pre
26 °
E hënë, 8 Gusht, 2022
spot_img

Hoqën dënimin me burg përjetë për Dritan Dajtin, SPAK bën verifikimet dhe vendos për 3 gjyqtarët

spot_img

Lajme të ngjashëm

SPAK ka kërkuar të pushohen hetimet për 3 gjyqtarët që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm.

albsig

Bëhet fjalë për gjyqtarët Skënder Damini, Petrit Aliaj dhe Aleks Nikolli.

Gjykata e ktheu dosjen në prokurori dhe e urdhëroi prokurorinë të kryente ekspertimin e telefonit të njërit prej gjyqtarëve si dhe të vazhdonte hetimet pasi ato u konsideruan të paplota.

Në përfundim të vrifikimeve SPAK ka kërkuar që të pushohen hetimet, pasi nuk janë gjetur prova për korrupsion.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img