Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

“Hoqa dorë nga çdo trashëgimi”, Rama zbulon se çfarë i ka thënë nënës së tij para se të vdiste

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka treguar gjatë fushatës elektorale në Tiranë se ka hequr dorë nga trashëgimia.

Ai ka zbuluar gjithashtu se çfarë i ka thënë nënës së tij, për tokat që i kishin lënë.

albsig

“Sot ka shumë të pakënaqur dhe patjetër dhe unë do të isha çmendur fare me hipotekën. Shyqyr zotit kam hequr dorë nga çdo trashëgimi qysh dem baba dem. Kam hequr dorë nga çdo trashëgimi, nuk më intereson farë. I kam thënë ndjesë pastë time mëje, nga ato tokat andej mua mos më quani fare. Hiç, zero. Edhe tek shtëpia e saj në Vlorë, le ta marrë kush të dojë, unë nuk kam punë fare.

Se unë e di se në fund fare dy metra, një metër, dy metra thellësi edhe çfarë le mbrapa. Çfarë le mbrapa? Janë të ndara gjërat. Kështu që ka njerëz që janë si puna ime, unë nuk po u them që bëni si unë. Unë thjesht po iu them që pakënaqësia për shërbimet është reale, por në jemi duke e shëruar sëmundjen, sepse ndërkohë 95% të shërbimeve publike për qytetarët ne i kemi futur tek telefoni dhe tek kompjuteri më i afërt”,- tha Rama.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img