Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

HOMAZHET, Mid’hat Frashëri bën bashkë Ramën dhe Bashën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Homazhet pas mbërritjes së eshtrave të Mid’hat Frashërit në Shqipëri kanë bërë bashkë kryeministrin Edi Rama dhe kreun e opozitës Lulzim Basha.

Rama dhe Basha kanë marrë pjesë në homazhet e zhhvilluara në Akademinë e Shkencave në nder të Mid’hat Frashërit

Në një prononcim për gazetarët Basha shprehu mirënjohjen për kontributin e tyre që bënë të mundur kthimin në atdhe të eshtrave të Frashërit, duke veçuar deputetin demokrat Agron Shehaj.

Gjatë fjalës së tij kryeministri Rama u shpreh sede Mid’hat Frashëri  i dha Shqiëprisë gjithçka kishe dhe mundi, ëndërroi dhe punoi pa u lodhur, patjetër edhe gaboi, por në tërë sa bëri edhe në gabim as bëri vet e as nxiti me gojë dhe penë një krim, kështu që kush e sheh arkëmortin e tij si provokim të një historie që e shkuajtën fitimtarët bëjnë mirë të ulë kokën dhe të kujtohet se sa krime ndryshe nga ai, bënë me shkrime dhe na e mësuan ne me pahir historinë. 

Edhe ish-kryeministri Sali Berisha mori pjesë në homazhe. Ai u shpreh se Frashëri ishte një promotor i luftës për liri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img