Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
47 %
1.5kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
8 °
Sht
4 °
Die
0 °
E mërkurë, 19 Janar, 2022
spot_img

Homazhe të përbashkëta për dy nxënësit që u vranë në Deçan, familjarët: Çdo minutë për ne është i rëndë, derisa të zbulohet autori!

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ngjarja tragjike e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Gllogjan të Deçanit, ku humbën jetën shoferi i autubusit dhe 2 nxënës, tronditi mbarë opininon publik

Ndërkohë sot, familjarët e dy nxënësve të vrarë gjatë sulmit, kanë pritur homazhe të përbashkëta për dy jetët e humbura.

I afërmi i të ndjerës që mbeti viktimë e të shtënave shprehet për mediat se çdo minutë për ta është i rëndë, për sa kohë autori që kreu krimin e trefishtë vijon të jetë ende i arratisur.

“Çdo minutë i humbur që nuk marrim informata për ne është i rëndë, derisa të zbulohet kush e ka bërë ne jemi të tronditur, kur zbulohet personi në fjalë”, ka thënë I afërmni i një prej viktimave.

Vrasja tragjike ndodhi mbrëmjen e djeshme në Gllogjan të Deçanit, ku persona të paidentifikuar ende, qëlluan me breshëri armësh drejt autobusit i cili po transportonte nxënës. Si pasojë humbën jetën shoferi dhe dy prej nxënësve, si dhe mbetën të plagosur disa të tjerë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img