Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
27 %
1.5kmh
0 %
Enj
31 °
Pre
30 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Hollande në Parlamentin francez: Sistem Europian për xhihadistët, do takoj Obamën dhe Putin për unifikim

spot_img

Lajme të ngjashëm

Identifikohen dy kamikazët e sulmeve në Paris, njëri i lindur në Francë

Autoritetet france kanë arritur të identifikojnë dy kamikazë që hodhën veten në erë gjatë sulmeve terroriste të 13 nëntorit në Paris. Ata janë Ahmad Al Mohammad and Samy Amimour, sipas njoftimit të dhënë nga prokurori i kryeqytetit francez.

Samy Amimour ishte një prej kamikazëve që kreu sulmin në teatrin “Bataclan”. Ai ka lindur më 15 tetor të 1987 dhe ka jetuar zonën e Drancy.

Ahmad Al Mohammad hodhi veten në erë pranë “Stade de France”. Ai ka lindur në 10 shtator të 1990 në Idlib të Sirisë dhe pasaporta e gjetur pranë trupit të tij, është autentike. 

Lexo edhe: A e ka arritur ISIS qëllimin e tij? Video që tregon se sulmet e 13 nëntorit kanë lënë pasoja të rënda në Francë

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img