Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Hollandë-Francë dhe Spanjë-Itali dy superpërballjet e Botërorit 2018

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cf49822530a3aa3efc9021eefbb59f3c

Në Shën Petersburg të Rusisë u hodh pasditen e sotme shori për ndeshjet eleminatore të fazës në grupe për botërorin që do të zhvillohet në këtë vend.

Në nëntë grupet e Europës shorti ka rezervuar përballje të forta dhe mjaft interesante mes skuadrave. Holandë-Francë në grupin A do të jetë një prej përballjeve më të forta në këtë kompeticion. Të dyja skuadrat janë favorite për tu kualifikuar, por në këtë grup pritet të mos mungojnë surprizat.

Suedia, Bullgaria dhe Bjellorusia janë skuadra që mund t’ju hapin jo pak probleme Holandës dhe Francës në ndeshjet që do të zhvillohen në fushën e tyre, por pse jo edhe në atë kundërshtare.

Në grupin G, Spanja dhe Italia do të rikthejnë finalen e 2012, ku fituese u shpall skuadra iberike. Një ndeshje që do të pritet me interes të lartë në Europë dhe në të gjithë botën. Shqipëria dhe Izraeli do të jenë mesa duket skuadrat që do të luajnë për vendin e tretë, por që nuk duhet të neglizhohen nga spanjollët dhe italianët, sidomos Shqipëria falë momentit të mirë që po kalon vitet e fundit.

Për tu vlerësuar është edhe derbi britanik mes Anglisë dhe Skocisë në grupin F.

Përballje të tjera interesante rezervojnë grupet B dhe H, ku Portugalia, Zvicra dhe Hungaria do të luftojnë për tre vendet e para, ashtu si dhe Belgjika, Bosnje-Hercegovina dhe Greqia. 

Lexo edhe: 

Botërori 2018/ Shqipëria në “ferr”, përballet me Spanjën dhe Italinë

Gianni de Biasi: Shqipëria ime kundër Italisë në Kupën e Botës

grupettt

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img