Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
69 %
0.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Holanda lehtëson masat në aeroport, nuk ka më karantinë por duhet të jeni të vaksinuar dhe me tampon

Lajme të ngjashëm

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton rregullat e reja të vendosura nga Holanda për udhëtimet drejt këtij vendi. Për të gjithë shtetasit e huaj, përfshirë dhe shqiptarët, tashmë nuk është më e nevojshme të bëhet karantinë.

Nga data 25 shkurt 2022, të gjithë personat që udhëtojnë drejt Holandës pas qëndrimit në vende jashtë BE, përfshirë Shqipërinë, nuk janë të detyruar të vetëkarantinohen pas mbërritjes. Dokumentacioni i nevojshëm për udhëtimin përfshin:

– Certifikatën e vaksinimit,

si dhe

– Testin negativ ndaj COVID-19 (PCR ose antigjen).

Testi negativ PCR duhet të jetë jo më i vjetër se 48 orë para udhëtimit, ndërsa testi negativ i antigjenit jo më i vjetër se 24 orë përpara nisjes.

Më shumë