Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
28 %
2.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Hodhi shishen nga makina, e pëson keq shoferi në autostradën Tiranë-Durrës (Video)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjobë të majme ka marrë një shofer, i cili është filmuar duke shkelur kodin rrugor në autostradën Tiranë-Durrës.

Sipas gjobës, shoferi është kapur duke qarkulluar në korsinë e ndryshimit të shpejtësisë, që nëse nuk e dinit, do të thotë se në rrugën me dy korsi Tiranë-Durrës, ju keni të drejtë të qarkulloni vetëm në korsinë anësore, me përjashtim kur kryeni parakalim.

Përveç kësaj, është filmuar duke hedhur një shishe buzë rrugës.

Për të gjitha këto shkelje, atij i ka kushtuar jo pak, por plot 1 milion e 100 mijë lekë të vjetra gjoba si dhe i janë zbritur 8 pikë nga patenta.

Njoftimi i policisë:

Kontrolle intensive për të ndëshkuar shkelësit e kodit rrugor që janë burim potencial për përfshirje në ngjarje rrugore apo që rrezikojnë për përfshirje në ngjarje rrugore, përdoruesit e tjerë të rrugës.

Hedhja e sendeve nga mjeti dënohet me gjobë 2500-10.000 lekë të rinj, sipas nenit 15/1, germa f, të Kodit Rrugor.

Respekto rregullat e qarkullimit rrugor dhe mjedisin!

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img