Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
100 %
2.1kmh
75 %
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
17 °
Sht
16 °
Die
17 °
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Hodhi molotov në kishën e fshatit, ky është 37-vjeçari që kërcënoi se do të digjte kutitë e votimit (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas mylljes së votimit Policia e Fierit ka arrestuar 37-vjeçarin që kërcënoi se do të digjte kutitë e votimit në fshatin Agim, njësinë administrative Libofshë.

Shtetasi Mikel Postolli, banues në fshatin Havaleas, ka shkuar në kishën e fshatit Agim dhe ka hedhur në oborrin e jashtëm të saj një shishe molotov, e cila ka shpërthyer dhe fatmirësisht ka patur vetëm dëme të vogla materiale, jo në njerëz.

Më pas Postolli është larguar në rrugën kryesore të fshatit Agim, në afërsi të qendrës së votimit ku ka bërë kërcënuar se do të digjte kutitë e votimit.

Uniformat blu kanë bërë të mundur kapjen e 37-vjeçarit i cili është shoqëruar drejt Komisariatit të Policisë së Fierit.

Më shumë
spot_img
spot_img